שירותי מנעולנות במרכז » איך משכפלים מפתח לרכב?

איך משכפלים מפתח לרכב?

שירות מהיר על אופנועים

זמין 24 שעות ביממה

מקצועיות ואמינות

11 שנות ניסיון עם המלצות!

מחירים ללא תחרות!

שכפול מפתחות לרכב

כל אחד מאתנו מכיר את מורכבותו של מפתח הרכב, הכולל בתוכו מלבד מפתח פיזי גם קודן אלקטרוני, קטן שמבצע התקשרות עם מנגנון הנעילה ומשחרר אותו. אבל, למרות שההיכרות הראשונות, אף אחד מאתנו, לא באמת יכול לענות על השאלה – איך משכפלים מפתחות לרכב?

במרבית המקרים, כאשר אנחנו רוכשים רכב מיד שנייה, נזכה לקבל מבעליו הקודמים רק סט מפתחות אחד המתאים לאותו רכב ספציפי. קיומו של מפתח בודד מחייב אותנו לשמור עליו כבבת עניינו שכן, ללא המפתח המקורי של הרכב, הרכב לעולם לא יעזוב את חניית הבניין.

בסיטואציה המרגיזה מעט, נוכל לפגוש גם כמה חודשים או שנים לאחר שרכשנו רכב חדש ובדרך איבדנו גם את אחד מהמפתחות. במקרים אחרים – המצב עצמו מורכב יותר כאשר בעל הרכב, נותר עם מפתח בודד לרכב וגם הוא אבד כלא ולמעשה הפך את הרכב ללא רלוונטי.

הפעם נרצה להסביר מה, כולל הליך שיכפול המפתחות לרכב, מה בדיוק צריך לעשות ולמה חשוב מאד לפנות אל מנעולן מוסמך ומהימן כשאתם מחליטים ליצור לעצמכם מפתח ייחודי להפעלת הרכב הפרטי שלכם.

איך עובד מפתח לרכב ולמה כל כך מורכב לשכפל אותו?

מרבית ממפתחות הרכב כיום, כוללים מפתח צילינדר פחות יחסית וכיסוי פלסטיק קטן בחלקו העליון. למרות מורכבות שיניו של המפתח הוא אינו מהווה יתרון בעבור בעלי הרכב ומנגנון ההגנה העיקרי של מנגנון הנעילה ברכב ממוקם דווקא מתחת לכיסוי הפלסטיק הקטן.

מתחת לאותו כיסוי, מסתתר האימובילייזר שהוא למעשה צ'יפ ממוחשב הכולל בתוכו קוד ייחודי. כאשר מפתח הצילינדר מתחבר אל מנגנון הנעילה הצ'יפ מוצמד אל יחידה ייעודית המבצעת זיהוי. כאשר מחשב הרכב מבצע אימות כי אכן מדובר במפתח מקורי של הרכב – משתחרר מנגנון הנעילה ומתאפשרת התנעה של הרכב.

בשונה מפנייה רגילה אל מנעולן לצורך שיכפול מפתח לבית או לכל דלת אחרת, כאשר מדובר בשכפול מפתחות רכב, נדרש המנעולן לבצע שיכפול של קוד ההתנעה הממוקם בתוך האימובילייזר עצמו. חשוב לציין כי מדובר במשימה מורכבת, היות וקוד ההפעלה מוטמע בצ'יפ על ידי יצרניות הרכב והוא שונה בין היצרניות והדגמים השונים.

אז מה עושים שצריך לשכפל מפתח לרכב?

כאשר גיליתם שהמפתח שבידכם עומד לשבוק חיים או שאתם פשוט זקוקים למפתח נוסף לרכב, עליכם לפנות אל מנעולן לרכב אשר ביכולתו לשכפל מפתח לרכב. חשוב לציין כי מדובר בהתמחות שאין בידי חלק מהמנעולנים, העוסקים בימים כתיקונם בפריצת דלתות והתקנת מוצרי נעילה שונים.

לאחר שבחרתם מנעולן, חשוב מאד לוודא כי המנעולן פועל תחת אישור של משטרת ישראל. הסיבה לכך פשוטה – שכן לא תרצו כי גורם ללא אישור מתאים יוכל לשכפל גם לעצמו את מפתחות הרכב הפרטי שלכם. רק לאחר שווידאתם את הפרטים החשובים – הגיע הזמן לצאת לדרך.

כאשר תגיעו את המנעולן שבחרתם, יחל תהליך השכפול. בשלב הראשון, ישכפל המנעולן את מפתח הצילינדר על ידי מכונת שיוף בדומה לשכפול של מפתח רגיל לדלת הכניסה לבית. בשלב השני, יעתיק המנעולן את קידוד המפתח המקורי מהאימובילייזר הקיים תחת כיסוי הפלסטיק – את הקידוד שנרשם במערכת השכפול יצרוב המנעולן על האימובילייזר במפתח המשוכפל החדש.

הקפידו לבצע בדיקה ביחד עם המנעולן וגשו להתניע את הרכב עם המפתח החדש. במידה ובחרתם לשפל גם את קידוד השלט שלכם לשלט חלופי – בצעו את הבדיקה כעת, לפני שאתם עוזבים את בעל המקצוע. הרי לא תרצו לגלות שהמפתח החדש אינו יעיל רק בשעת בוקר לחוצה ביום שלמחרת.

ומה עושים אם אין בידינו את המפתח לרכב?

אם אין בידכם את מפתח הרכב המקורי ואתם זקוקים למפתח חלופי לרכב שלכם, הסיפור מורכב מעט יותר – אך עדיין, לא מדובר בבעיה מורכבת במיוחד, כאשר הטיפול מבוצע בידי מנעולן מומחה. במקרים מסוג זה יידרש המנעולן לבצע איפוס לרכיב האימובילייזר ברכב עצמו ולהתאים לקידוד החדש מפתח ייעודי.

איפוס רכיב האימובילייזר מאפשר למנעולן לשלוט בקוד הנעילה של הרכב ולהתאים לו קוד פתיחה ברכב האימובלייזר במפתח המשוכפל. הליך טיפול זה יקר יותר משכפול מפתח חדש – אך חשוב לזכור שזו הדרך היחידה בה תוכלו לשוב ולנהוג ברכב שלכם.

לסיכום דברינו – אנחנו ממליצים לכם לשמור היטב על מפתחות הרכב שלכם. אך, במידה ואתם זקוקים למנעולן מומחה לשכפול מפתחות, וודאו את אישור המשטרה, את רמת המומחיות והיכולת ורק לאחד מכן התניעו וסעו לדרכם .

אם אתם מעוניינים לשכפל את מפתח הרכב שלכם פנו אלינו עוד היום.
אנחנו פועלים תחת אישור ממשטרת ישראל ומאפשרים לכם לשכפל בקלות את מפתח הרכב שלכם
במקרה של גניבה, אבדה או תקלה מכל סוג - חייגו עכשיו 052-9708593